Bezpieczeństwo psychologiczne w codziennej pracy z zespołem

Bezpieczeństwo psychologiczne w zespole (psychological safety) to przekonanie, że w zespole czuję się bezpiecznie podejmując ryzyko interpersonalne, czyli nie boję się zadawać pytań, mieć wątpliwości, pokazywać słabości i ponosić porażek. To podstawa produktywnych zespołów.
Dlaczego? Bo zapewniając bezpieczeństwo psychologiczne dajemy ludziom platformę do tego, żeby nie musieli chronić siebie. Jeśli nie będą musieli chronić siebie, będą otwarcie wyrażać opinie, zgłaszać zastrzeżenia, odkrywać błędy. Dbając o to, zapobiegamy niewłaściwym zachowaniom, mobbingowi i konfliktom.
Czego się dowiesz w trakcie webinaru Bezpieczeństwo Psychologiczne w Zespole?
- Czym jest psychological safety, a czy nie jest?
- Dlaczego Google uznał b.p. za fundament produktywnych zespołów? Jak b.p. przekłada się na jakość współpracy, proaktywność i uczenie się zespołów?
- Jak działają psychologicznie bezpieczne zespoły?
- Co może pójść nie tak, jeśli zespół nie czuje się bezpiecznie?
- Co może robić lider, żeby budować psychological safety?
- Spojrzymy na naszą komunikację przez pryzmat działania mózgu (neurokomunikacja)
- Zagramy w otwarte karty – porozmawiamy o tym, jak słowa działają na nasz układ zagrożenia i układ nagrody oraz jak się komunikować, jeśli chcemy budować zaufanie i otwartość.
Jeśli w zespole będzie to przekonanie, że jest bezpiecznie, ludzie przejdą z trybu ochrony (protective mode) w tryb produktywności (productive mode). To szczególnie ważne w czasie, kiedy mamy tak dużo niepewności, zmienności, kiedy potrzebne są wszystkie ręce na pokładzie, żeby radzić sobie z coraz to nowymi wyzwaniami, żeby być innowacyjnymi.
Więcej na temat bezpieczeństwa psychologicznego znajdziesz w artykule
Webinar: Krótka forma online, interaktywny wykład, wspólna praca na narzędziach typu Miro, Mural, Mentimeter, pytania na czacie + sesja Q&A
Inne formy: warsztat online/stacjonarny (3-6h).